Ubezpieczenie zdrowotne dla osób wykonujących jednoosobową działalność gospodarczą - MAGRO Łódź

Ubezpieczenie zdrowotne dla osób wykonujących jednoosobową działalność gospodarczą

Ubezpieczenie zdrowotne » Ubezpieczenie zdrowotne dla osób wykonujących jednoosobową działalność gospodarczą

Ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy

 

Własna działalność gospodarcza a poczucie bezpieczeństwa

Osoby wykonujące wolny zawód, np. prawnicy, informatycy, geodeci, muzycy czy lekarze, coraz częściej decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej. Zalet wynikających z posiadania własnej firmy jest niewątpliwie bardzo dużo, m. in. większa swoboda, nienormowany czas pracy, możliwość decydowania o swojej karierze zawodowej. Taka forma zatrudnienia wiąże się również z ogromną odpowiedzialnością i ryzykiem jakie pojawia się w przypadku choroby lub wypadku.

 

Co w sytuacji gdy problemy zdrowotne uniemożliwiają wykonywanie pracy zarobkowej przez dłuższy czas?

 

Osoby prowadzące działalność własną gospodarczą muszą liczyć się z możliwością utraty części przychodów w momencie, kiedy z przyczyn zdrowotnych nie mogą wykonywać swojej pracy. Osoby przebywające na zwolnieniu lekarskim, jeżeli zdecydowały się opłacać składkę chorobową, otrzymają z ZUS najczęściej podstawową kwotę zasiłku chorobowego. Środki te nie są z reguły wystarczające, aby pokryć stałe koszty prowadzonej działalności, nie mówiąc o innych wydatkach związanych z życiem prywatnym czy procesem powrotu do zdrowia. Przyjrzyjmy się dwóm przypadkom, które dotyczą Ubezpieczonych.

 

Przypadek 1

 

Pan Piotr M., inżynier budownictwa z Wrocławia, szusując po oznaczonych trasach zjazdowych w Austrii, doznał urazu na skutek upadku. Doszło do wieloodłamowego złamania prawej kości udowej, w wyniku czego konieczna była natychmiastowa operacja. Leczenie szpitalne kontynuowane było również po powrocie do Polski, gdzie Pan Piotr m.in. uczył się chodzić przy pomocy balkonika. Leczenie wraz z rehabilitacją i odzyskaniem pełnej sprawności zajęło aż 180 dni. Dzięki ubezpieczeniu Pan Piotr otrzymał świadczenie w wysokości 55 000 zł, które pozwoliło mu zachować stabilizację finansową w tym trudnym dla niego okresie.

 

Przypadek 2

 

Pan Artur K., radca prawny zachorował. Zdiagnozowano u niego zapalenie płuc. Zgodnie z zaleceniami lekarza przez dłuższy okres - 47 dni musiał pozostać w domu i nie mógł wykonywać pracy zarobkowej. Jego przychód uległ uszczupleniu, ale bieżące zobowiązania niestety nie. Wsparciem finansowym okazało się świadczenie otrzymane z ubezpieczenia. Za okres zwolnienia otrzymał świadczenie w wysokości 14 800 zł.