Ubezpieczenie floty pojazdów - MAGRO Łódź

Ubezpieczenie floty pojazdów

Ubezpieczenie firmy Łódź » Ubezpieczenie floty pojazdów

W Polsce firmy korzystają przede wszystkim z polis komunikacyjnych, by ubezpieczyć własną flotę pojazdów. Ochrona mienia firmy nie kończy się jednak na samochodach. To także ochrona przed pożarami, zalaniem, awarią, kradzieżą, utratą dochodu i wszelkiego innego typu szkodami, spowodowanymi przez żywioły.

 

Ubezpieczenie floty pojazdów to rozwiązanie dedykowane przedsiębiorstwom posiadającym co najmniej kilka samochodów (standardowo: minimum dziesięć). Ubezpieczenie floty cieszy się szczególną popularnością wśród firm transportowych. Zależnie od preferencji osoby decyzyjnej, możliwe jest wykupienie samego ubezpieczenia OC floty bądź stworzenie kompleksowego pakietu ochronnego. Floty samochodowe – ubezpieczenia


Ubezpieczenie floty obejmuje wszystkie pojazdy firmowe wraz z ich wyposażeniem – samochody osobowe, ciężarowe i inne. Poza standardowym ubezpieczeniem OC (odpowiedzialność cywilna posiadaczy pojazdów mechanicznych), do wyboru mamy: Zieloną Kartę (ubezpieczenie OC ważne za granicą), ubezpieczenie AC, ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, ochronę prawną, assistance, ubezpieczenie szyb i wiele innych, mniej popularnych, a zarazem bardziej sprofilowanych rozwiązań.


Dlaczego warto posiadać ubezpieczenie floty?
Ubezpieczenie flotowe jest bez wątpienia znacznie wygodniejsze, aniżeli wykup pojedynczej polisy na każde posiadane przez nas auto. O ile w przypadku pięciu samochodów nie stanowi to większej trudności, przy flocie składającej się z kilkunastu czy kilkudziesięciu możemy „utknąć” w szeroko pojętej papierologii. Nie da się ukryć, że odpowiednio dobrane ubezpieczenie floty pojazdów jest znacznie atrakcyjniejsze cenowo. Co ciekawe, możliwym jest dodatkowe obniżenie kosztów polisy, poprzez częściowe przeniesienie odpowiedzialności na pracowników za spowodowanie szkody tzn. częściowy udział pracownika w szkodzie.


Uwaga! Ubezpieczyciel może odmówić wystawienia polisy. W niektórych przypadkach, ubezpieczenie floty bywa niemożliwe bądź mocno utrudnione. Problemy z wykupem satysfakcjonującego rozwiązania mogą mieć firmy zajmujące się transportem paliwa, korporacje taksówkarskie, przedsiębiorstwa trudniące się wynajmem pojazdów, a także organizatorzy rajdów i wyścigów, służby mundurowe oraz firmy władające pojazdami dyplomatycznymi i pojazdami poruszającymi się po płycie lotniska.