Ubezpieczenie firmy Sieradz - MAGRO Łódź

Ubezpieczenie firmy Sieradz

Ubezpieczenia przez Internet » Ubezpieczenia Sieradz » Ubezpieczenie firmy Sieradz

Czy ubezpieczenie dla firm online jest wygodne?

Powszechny dostęp do internetu sprawił, że część usług jest dziś świadczona zdalnie. Przykładowo, ubezpieczenie Sp. z o.o. w Sieradzu można dziś kupić bez wychodzenia z domu. To olbrzymia wygoda, szczególnie dla bardzo zapracowanych osób, mających mało czasu na załatwianie spraw na mieście. Jakie ubezpieczenia dla firm online można dziś kupić? Czy cena za takie ubezpieczenie będzie niższa od ceny polisy, kupionej w siedzibie firmy? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.Co to jest ubezpieczenie należności firmy?

Poza ubezpieczeniem firmy od oczywistych ryzyk, czyli pożaru, kradzieży i odpowiedzialności cywilnej, jedną z ciekawszych propozycji ubezpieczeń dla firm, to ubezpieczenie należności. Polisa pozwala pokrywać wszystkie nieuregulowane przez kontrahentów faktury, które im wystawiłeś. Przykładowo, sprzedałeś towar na kwotę 40 000 złotych, wystawiłeś na niego fakturę, a klient nie płaci. Aby nie partwić się prawdopodobieństwem utraty towaru i pieniędzy i szybciej odzyskać wierzytelność, można skorzystać z ubezpieczenia należności. Późniejszym dochodzeniem pieniędzy od dłużnika zajmie się towarzystwo ubezpieczeniowe, np. Euler Hermes lub Atradius.Czy ubezpieczenie dla firmy informatycznej Sieradz jest coś warte, co daje?

Innym ciekawym ubezpieczeniem dla firm, jest polisa dla przedsiębiorstw z branży IT. Jest to klasyczne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, stworzone konkretnie pod specyficzne problemy tej branży. Wyobraź sobie sytuację, że stworzyłeś oprogramowanie, które jednak posiadało jakiś błąd. Został on upubliczniony już po oddaniu oprogramowania i w trakcie jego użytkowania przez klientów. Teraz on stara się uzyskać od ciebie odszkodowanie. Ubezpieczenie firmy OC Sieradz pozwala Ci uniknąć jego wypłaty z własnego portfela, angażując do tego polisę OC. Koszt ubezpieczenia OC dla firmy to wydatek rzędu ok kilkuset złotych rocznie. Ostateczna wysokość jest uzależniona od tego, jak będzie gwarantowana suma polisy.